Süssünk-főzzünk napot tartottak Görögszálláson
Vidám együttlétet élt meg Görögszállás népe a "Biztos kezdet" gyerekház szervezésében megrendezett süssünk-főzzünk napon. Több csoportban cigányok és nem cigányok főzték a tradicionális népi ételeiket, egymás mellett főtt a cigány lecsó (csirkehúsos lecsó), a paprikás krumpli, gulyás leves, és sült a vakaró (kovásztalan cigány kenyér (a vándorló nép könnyen elkészíthető kenyere), és a nagy lábasban sütött disznó hús. Szöveg: Györfi Mihály
A gyerekek ugráló várban, és csúszdán szórakozhattak, a felnőttek pedig megbeszélhették ügyes-bajos dolgaikat.
A gyerekorvos rendelt és tanácsaival segítette a kisgyermekes családokat, a Polgármesteri Hivatal képviselői pedig rövid megbeszélést folytattak a Filadelfia Evangélikus Egyházközség vezetőivel, szakembereivel a későbbiekben megvalósítható közös projektekről.
Voltak vendégek Budapestről, akik szintén az együttműködést keresték a cigányság foglalkoztatása területén, de meglátogatta a rendezvényt a szomszéd lelkész Torzsa Tamás is, Nagycserkeszből.
Képek még:




Oktatási intézmények a Facebookon
Reformáció.500 Twitter oldala
Reformáció.500 Google+ oldala
...az iwiwen
Honlapunk a Youtube-on





