20 éves a KIE – A Sóvárban emlékeztek – Képek diavetítéssel!

Létrehozás: 2011. március 16., 17:07 Legutolsó módosítás: 2011. március 16., 20:17

Balatongyörök – A Magyarországi Keresztyén Ifjúsági Egyesület (KIE) 1883-ban alakult. 1950-ben a diktatúra feloszlatta az egyesületet, amely 1991-ben alakult meg újra. Erre a húsz évvel ezelőtti újjáalakulásra emlékezett a KIE, 2011. március 12-én, a KIE ifjúsági konferenciaközpontjában a Sóvárban, Balatongyörökön. Fotó: kiskorosikie.hu, gallery.vignet.hu/kajszi/albums/333

Az alkalmon volt és jelenlegi tagokkal és munkatársakkal, magyarországi és külföldi vendégekkel együtt emlékeztek a szép percekre, a nehéz időkre. Kérték Isten bocsánatát elkövetett hibáikra, mulasztásaikra, hálát adtak az elért eredményekért, és kérték Urunk áldását álmaikra, terveikre.

Az alkalmat Lupták György, evangélikus esperes, a KIE elnöke vezette. Mellette egyházunk részéről jelen volt Gáncs Péter elnök-püspök és Ittzés János püspök is.

Másnap Balatongyörökön a MKIE közgyűlést tartott.

*****

Interjú Lupták Györggyel az evangelikus.hu-n:

http://www.evangelikus.hu/interju/nyitott-ajtot-ad-elenk-az-uristen-2013-interju-luptak-gyoerggyel

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben