A Deák Téri Evangélikus Gimnázium egyik tanulója nyert a magyarok közül az Európai Bizottság „Juvenes Translatores” versenyén

Létrehozás: 2011. február 04., 20:29 Legutolsó módosítás: 2011. február 04., 20:43

Brüsszel – Az Európai Bizottság „Juvenes Translatores” versenyén 22 magyarországi középiskola diákjai indultak. Az összes induló közül Czenthe Anna, a Deák Téri Evangélikus Gimnázium 12. b-s tanulójának fordítását találták a legjobbnak – tudta meg szerkesztőségünk Urbán Ágnes az iskola igazgatóhelyettesétől.

Anna egyike annak a kiváló idegennyelv-ismerettel rendelkező 27 tehetséges fiatalból álló nemzetközi csoportnak, akik 2011. április 6. és 8. között brüsszeli utazáson, és ennek keretében díjátadó ünnepségen vehetnek részt. A látogatás során arra is lehetőséget kapnak, hogy bizottsági fordítókkal is találkozzanak. Vele együtt örülünk a szép eredménynek! Czenthe Anna tanára: Sólyom Anikó tanárnő.

A nyertesek listája:

http://ec.europa.eu/translatores/archive/2010/2010edition_winners_hu.htm

Fényképek a versenyzőkről:

http://www.facebook.com/album.php?aid=257155&id=283231899009

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben