LVSZ: Nemzetközi minősítést kapott az emberek között végzett diakóniai munka
Genf – A Lutheránus Világszövetség főtitkára, Martin Junge örömmel jelentette be, hogy egy nemzetközi intézet minősítését nyerte el a világszövetség, amely mérföldkövet jelent az egyházak közösségének életében. Forrás: LWI, evangelikus.hu / Horváth-Bolla Zsuzsanna
A „Humanitarian Accountability Partnership“ (HAP) International 2012. január 17-én jelentette be, hogy a Lutheránus Világszövetséget (LVSZ) a 2010-es számadási kötelezettség és minőségi menedzsment standardja szerint minősítik, amelynek segítségével azt akarják biztosítani a szervezet számára, hogy ha közösségeiket katasztrófák érik, akkor humanitárius segítségüket teljes joggal és felelősségteljesen gyakorolhassák.
„Ez a minősítés igazolja azt, hogy a Lutheránus Világszövetség a számadási kötelezettség és transzparencia támogatója, amelyet 2010-2017-es stratégiánkban is kifejezésre juttattunk. Ez elmélyíti a számadási kötelezettség fogalmát is, hiszen ennek fókuszában az emberek állnak, akikkel az LVSZ szorosan együttműködik” – magyarázta Junge.
Ezt a minősítést a leginkább elismert, független humanitárius szervezetek grémiuma adta most meg, az LVSZ azon munkáiért, amelyeket a diakónia, a fejlesztési munka, a katasztrófaterületeken végzett humanitárius szolgálat, és a Világszolgálati Részleg (AWD) segélyprogramjai révén fejt ki az LVSZ. A minősítés az AWD 2011 novemberében Genfben és 2011 decemberében Nepálban kiadott számláinak vizsgálatán alapul és három évig érvényes.
A szervezet dicsérte az LVSz elköteleződését és kemény munkáját, amely lehetővé tette, hogy elérjék ezt a sikert.
Az AWD igazgatója Eberhard Hitzler a HAP minősítést értékelve elmondta, hogy ez egy bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a Lutheránus Világszövetség a szükséget szenvedő emberek felé a legjobb szolgálatot végzi és közben mindig ügyelnek arra, hogy igazságosan cselekedjenek, az emberi jogok tiszteletben tartásával.
„Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a jövőben is a legmagasabb színvonalon és átláthatóságban nyújtsunk humanitárius segítséget” – tette hozzá Hitzler.



Oktatási intézmények a Facebookon
Reformáció.500 Twitter oldala
Reformáció.500 Google+ oldala
...az iwiwen
Honlapunk a Youtube-on





