Gitta József külmissziói tanulmányait a második világháború, majd a Rákosi diktatúra törte derékba. 1956-os „csínytevése” miatt menekülnie kellett. Családjával először Belgiumba ment, majd Amerikában telepedett le disszidensként. Amerikában a méhtenyésztéssel nagy sikereket ér el. Az amerikai kormány Save the Children programjának kiküldetésével Afrikába, Kenyába került. Méhek szelídítésével, tenyésztésével járult hozzá, hogy az éhező bennszülötteken segítsenek. Tiltás ellenére a lelkükkel is foglalkozott, elkezdte misszionálni a feketéket.
Misszióba menni családdal nagy felelősség. Hogyan élték meg Bálinték az új-guineai és az afrikai missziót csecsemővel, illetve kamasz gyerekekkel.
Amíg régen a misszionáriusok Luther-kabátban, korálok, liturgia és bibliai történetek tanításával foglalkoztak, addig Bálint Zoltán vízépítő mérnökként vállalta a missziói feladatot. Azóta is vallja, hogy először az emberek életét kell megmenteni, csak utána lehet őket evangelizálni.
Az első világháború előtt Herman Adolf volt az első evangélikus misszionárius Kínában. Őt követték a két világháború között Kunst Irén és Kunos Jenő. Fél évszázados kényszerszünet után 1991-ben újra indulhatott a Magyarországi Evangélikus Egyház Külmissziói Egyesülete. Bálint Zoltán és Beáta a Bajor Missziói Intézet támogatásával Új-Guineába kaptak kiküldetést. Itt leltek református elődjük, Molnár Mária nyomdokaira.
Evangélikus Élet
Luther Kiadó
Missziói Központ
Zákeus Médiacentrum
Evangélikus Közlöny
Hírszolgálat • Hírlevél
Médiumok az evangélikus honlapon
Fraternet-mindenki A MEE Facebook oldala
A MEE Twitter oldala
A MEE Youtube oldala
A MEE Instagram oldala
A MEE Linkedin oldala
Evangélikus bloggerek
Evangélikus linkgyűjtemény