Július 28.
A hálaadásban emlékezés is van, hiszen egykor mindannyian sötétségben éltünk. Alkalmunk van arra, hogy végiggondoljuk: mi lett volna velünk, ha nem talál ránk Jézus, és nem vezet világosságra? A Krisztus szabadításáról szóló evangélium a legkülönbözőbb pillanatokban érheti el az embert. Az Amazing Grace szerzőjét (John Newtont) akkor, amikor alkoholizmusa és a rabszolga-kereskedelemben való részvétele miatt élete legsötétebb pillanatában volt. Saddhu Sundar Singh éppen öngyilkosságra készült, amikor megszólította Jézus, és így lett indiaiként Isten eszköze mint misszionárius. A világosság a szentek öröksége. Nincs olyan tulajdonságunk és a természetünknek nincs olyan tényezője, ami miatt alkalmasak lennénk arra, hogy a világossághoz közünk legyen, leginkább annak hiánya jellemző ránk. A világosság ajándék, amelynek befogadására az ajándékozó tesz alkalmassá. Hogyan lesz valami neki szentelt, hogyan lesz alkalmassá valaki? "Isten ugyanis, aki ezt mondta: >>Sötétségből világosság ragyogjon fel<<, ő gyújtott világosságot szívünkben, hogy felragyogjon előttünk Isten dicsőségének ismerete Krisztus arcán. Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, hogy ezt a rendkívüli erőt Istennek tulajdonítsuk, és ne magunknak..." (2Kor 4,6-7)
Szerző: Bozorády András
"Adjatok hálát az Atyának, aki alkalmassá tett titeket arra, hogy a szentek örökségében, a világosságban részesüljetek." (Kol 1,12)
Sötétségből a világosságba
Egy ukrán fiatalember esténként felment egy hegyre imádkozni. A hegyről látta a város fényeit, volt egy kis terület, ahol nem égtek a lámpák, csak nagyon kevés világosság látszódott. A fiatalember szíve ezért a sötét negyedért és az ott lakó emberekért égett. Ez volt Munkács egyik roma tábora. Elindult a világosság evangéliumával, és a szolgálatnak lett gyümölcse. Az Amaro Del zenekar tagjai Munkácsról származnak, egyik énekük szövege bizonyságtétel: "Valamikor a sötétségben éltünk, nem ismertünk téged, Jézus. Vándorokként tévelyegve jártunk, megvetetten Isten nélkül. Halottak voltunk bűneink miatt, elveszettek reménység nélkül, de te megtaláltál, életre keltettél, és most téged követünk, Jézus."A hálaadásban emlékezés is van, hiszen egykor mindannyian sötétségben éltünk. Alkalmunk van arra, hogy végiggondoljuk: mi lett volna velünk, ha nem talál ránk Jézus, és nem vezet világosságra? A Krisztus szabadításáról szóló evangélium a legkülönbözőbb pillanatokban érheti el az embert. Az Amazing Grace szerzőjét (John Newtont) akkor, amikor alkoholizmusa és a rabszolga-kereskedelemben való részvétele miatt élete legsötétebb pillanatában volt. Saddhu Sundar Singh éppen öngyilkosságra készült, amikor megszólította Jézus, és így lett indiaiként Isten eszköze mint misszionárius. A világosság a szentek öröksége. Nincs olyan tulajdonságunk és a természetünknek nincs olyan tényezője, ami miatt alkalmasak lennénk arra, hogy a világossághoz közünk legyen, leginkább annak hiánya jellemző ránk. A világosság ajándék, amelynek befogadására az ajándékozó tesz alkalmassá. Hogyan lesz valami neki szentelt, hogyan lesz alkalmassá valaki? "Isten ugyanis, aki ezt mondta: >>Sötétségből világosság ragyogjon fel<<, ő gyújtott világosságot szívünkben, hogy felragyogjon előttünk Isten dicsőségének ismerete Krisztus arcán. Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, hogy ezt a rendkívüli erőt Istennek tulajdonítsuk, és ne magunknak..." (2Kor 4,6-7)
Szerző: Bozorády András